۲۹
آبان ۱۳۹۶ 20 Nov 2017
 
تماس با ما آرشيو پیوندها دربارۀ ما RSS
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مشوق‌های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله‌زدگان
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱
 
اخبار تجارت :دیده‌بان شفافیت و عدالت، طی نامه‌ای به وزیر اقتصاد پیشنهاد کرد تا برای هدایا و حمایت‌های مادی فعالان اقتصادی به زلزله زدگان، مشوق‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.
 
قیمت‌ گاز صادراتی را مقایسه نکنید/گره در مذاکره توسعه لایه نفتی
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
 
اخبار تجارت :وزیر نفت گفت:مذاکره با شرکت مرسک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در حال انجام بود که به دلیل خریداری این شرکت توسط شاخه نفتی شرکت توتال، مذاکرات به مشکل برخورد.
 
فخریه خبر «مهر» را تائید کرد/پریدن ایرباس‌ گاهی اتفاق می‌افتد!
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 
اخبار تجارت:قائم مقام وزیر راه در یک چرخش ۱۸۰درجه‌ای نسبت به اظهارات قبلی‌اش که درباره گزارش خبرگزاری مهر مطرح شده بود،در یک اظهار نظر تازه گفت:فروش هواپیما به شرکت دیگر گاهی اتفاق می‌افتد.
 
پرداخت وام ۳۵ میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله‌زدگان
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
 
اخبار تجارت :یک مقام مسئول در نظام بانکی از پرداخت ۳۵ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن به ساکنان شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله خبر داد.
 
بازارهای آسیایی با عقب نشینی وال‌استریت آرام شد/ یورو افت کرد
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
 
اخبار تجارت:روز دوشنبه سهام آسیایی معاملات این هفته خود را تحت فشار عقب‌نشینی وال‌استریت در بحبوحه وضعیت نامعین اصلاحات مالیاتی، در وضعیت نامساعدی آغاز کرد؛ اما یورو با تحولات آلمان افت کرد.
 
بازارهای جهانی نفت از تب‌وتاب افتاد
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
 
اخبارتجارت :روز دوشنبه درحالی که سرمایه‌گذاران پیش از اجلاس اوپک در پایان این ماه، تمایلی به معاملات جدید بزرگ از خود نشان نمی‌دهند، بازارهای جهانی نفت گرمای خود را از دست داد.
 
تحریم‌ها دیگر برنمی‌گردد/اروپا حساب خود را از آمریکا جدا کرد
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
 
اخبار تجارت:رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه دیوار تحریم‌ شکسته شده و بازگشتی برای آن متصور نیست، گفت: اروپا حساب خود را از آمریکا جدا کرده؛ اگرچه حتی اگر برگردد، بخش‌خصوصی کارآموخته شده است.
 
۹ ماه از سال در کشور کیوی داریم/ نیاز ۱۰ کشور را تامین می‌کنیم
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
 
اخبار تجارت :رئیس اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه ما حدود ۹ ماه از سال در کشور کیوی داریم، گفت: کیوی ایران به کشورهای زیادی از جمله هندوستان، ترکیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می شود.
 
ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
 
اخبار تجارت :جدیدترین مطالعات نیروی کار نشان می دهد از مجموع حدود ۲۲.۵ میلیون شاغل کشور، بیش از ۴ میلیون نفر حداکثر ۶ سال در شغل اصلی خود حضور دارند.
 
مسکن مهر پروژه ای «پوپولیستی» بود
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
 
اخبار تجارت:مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: «کسانی که دنبال سودجویی بیش از حد در ساخت واحدهای مسکونی‌مهر بودند، اصلا به فکر احساس مسوولیت نبودند و حالا مسوول هستند و در مقابل وجدان خود باید پاسخ دهند.»
 
تعداد خودروهای متوقف در گمرک از ۱۰ هزار دستگاه گذشت/تداوم بلاتکلیفی واردات
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
 
اخبار تجارت :در حالی که حدود ۵ ماه از بسته ماندن سایت ثبت سفارش میگذرد تعداد خودروهای متوقف در گمرک از مرز ۱۰ هزار دستگاه عبور کرده است.
 
قاچاق‌چی‌ها بدون نفوذ در دولت نمی‌توانستند کانتینر-کانتینر وارد کشور کنند/ کرباسیان نمی‌تواند تخلفات گمرک را انکار کند
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
 
اخبار تجارت :سخنگوی کمیسیون قضائی گفت: ما در قانون مبارزه با مواد مخدر نیز اعلام کردیم که باید با سران قاچاقچیان اصلی مواد مخدر مبارزه کرد نه با حاملان جزء.
 
مالیات بر کالا و خدمات پردرآمدترین نوع مالیات در بازار
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
 
اخبار تجارت :بنا بر آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در شش ماه نخست سال 231.9 هزار میلیارد ریال درآمد از مالیات‌های مستقیم و 199.3 هزار میلیارد ریال از درآمد از مالیات‌های غیرمستقیم نصیب کشور شده است.
 
دلایل افت رتبه جهانی کسب و کار ایران
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
 
اخبار تجارت:یک اقتصاددان می‌گوید با توجه به این که ۸۰ درصد درآمد سالانه دولت را بودجه جاری می‌بلعد، دولت ناگزیر است فضای کسب و کار را بهبود بخشد تا بخش‌هایی به جز نفت و گاز در ایران هم بتوانند سرمایه‌گذار خارجی کسب کنند و اقتصاد ایران رونق گیرد. در شرایط کنونی فقط سودای سودهای افسانه‌ای بخش نفت و گاز ...
 
معجزه‌ نظارت در گمرک طی ۸ ماه اخیر!/ سهم قاچاق از مبادی رسمی ۱۰۰ درصد آب رفت
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
 
اخبار تجارت :کرباسیان زمانی که سکان‌دار گمرک بود، سهم قاچاق کالا از مبادی رسمی را ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار عنوان کرده بود، اما حالا در سخنانی قابل تأمل و با یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای، معتقد است گمرک از هر پلیدی مبراست!
 
ما و سرمایه‌گذاری خارجی
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۶
 
اخبار تجارت :سازمان ملل‌متحد «جهانی شدن اقتصادی را افزایش وابستگی متقابل اقتصادهای جهان، ناشی از گسترش تجارت بین مرزی کالاها و خدمات، نقل‌وانتقال سرمایه جهانی و انتشار گسترده و سریع فناوری»۱ تعریف می‌کند.
 
انتخاب پیمانکار فاز سه بندر شهیدرجایی تا ۳ ماه آینده
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
 
اخبار تجارت:معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فرآیند برگزاری مناقصه احداث فاز سه بندر شهید رجایی آغاز شده است.
 
رونق دوباره شرکتهای هرمی/این‌بار ژتون‌های موهوم دلارها را می‌بلعد
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
 
اخبارتجارت:شرکت‌های هرمی که سال‌ها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون‌هایی در حال جمع‌آوری پول و ارز هستند و با وعده سودهای بالا، مردم را اغفال می‌کنند.
 
برقراری بیمه بیکاری ۱۰هزار نفر از زلزله زدگان
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
 
اخبار تجارت:وزیر کار از برقراری بیمه بیکاری برای ۱۰ هزار نفر در مناطق زلزله زده غرب کشور خبرداد.
 
یک میلیارد مترمکعب گاز به عراق صادر شد
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
 
اخبار تجارت:مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: صادرات روزانه گاز به بغداد بین ۷ تا ۲۵ میلیون مترمکعب تعیین شده و تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز از پایانه نفت‌شهر به عراق صادر شده است.