۰

هجوم دلال‌ها به بازار واردات گوشت قرمز

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
اخبار تجارت :رییس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت: پس ابلاغ تصمیم وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر واردات گوشت قرمز به ازای صادرات دام زنده؛ بازار دلالی خرید و فروش مجوز واردات داغ شده است.
هجوم دلال‌ها به بازار واردات گوشت قرمز
به گزارش اخبار تجارت به نقل از افکارنیوز، منصور پوریان با بیان اینکه صادرکنندگان دام عمدتا تولیدکنندگانی هستند که تخصصی در واردات ندارند، افزود: با این ابلاغیه صادرکنندگان برای ادامه کار مجبور به انجام واردات هستند در حالی تخصصی در این زمینه ندارند.

وی ادامه داد: افزایش هزینه صادرات و ایجاد باندهای دلالی و فساد اقتصادی ناشی از آن به شدت صادرکنندگان را تحت فشار قرار داده است.

پوریان نرخ خرید و فروش مجوز واردات را برای هر کیلو گرم گوشت قرمز را یک هزار تومان عنوان کرد و گفت: این هزینه در نهایت برای صادرکننده بیش از یک هزار و 500 تومان برای هر کیلوگرم گوشت قرمز تمام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا صادرکنندگان اقدام به دریافت مجوز از ارگان های مربوط نمی کنند، اظهار کرد: روند دریافت مجوز زمان بر و پر هزینه است به همین دلیل آن‌ها ترجیح می‌دهند مجوز را خریداری کنند.

پوریان تاکید کرد: زمان بر بودن دریافت مجوز واردات موجب انباشت دام در دامداری‌ها و زیان صادرکنندگان خواهد شد.

رییس شورای تامین کنندگان دام زنده با اشاره به مشکلات عدیده صنعت دامپروری کشور، اضافه کرد: سیاست بازار در ازای بازار زمانی معنا پیدا می‌کند که تولید یک محصول در کشور شرایط مطلوبی داشته باشد و با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم نکند در حالی تولیدکنندگان دام در کشور با مشکلات گرانی نهاده‌ها و خشکسالی روبه رو هستند.

پوریان در پایان با بیان اینکه تصمیم وزارت جهاد کشاورزی موجب شده افزایش تقاضا برای دام‌ها با وزن پایین افزایش یابد، افزود: از بین رفتن صنعت پرواری بندی و کاهش صادرات از نتایج اجرای سیاست بازار در ازای بازار وزارت جهاد کشاورزی در صنعت دامپروری است.
کد مطلب: 5100
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *