۰

فضای کسب‌وکار هر روز سنگین‌تر می‌شود

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
اخبارتجارت:شهردار تهران با تاکید بر لزوم ایجاد فضای کسب و کار مناسب در تهران گفت: اکنون رونق لازم در کسب و کار وجود ندارد و فضای کسب و کار حتی روز به روز سنگین می شود.
فضای کسب‌وکار هر روز سنگین‌تر می‌شود
به گزارش اخبار تجارت به نقل ازمهر ، محمدعلی نجفی در نشست با اتحادیه های صنفی استان تهران با بیان اینکه امروز زر دنیا حرکت به سمت شهرهای کارآفرین را آغاز کرده است، گفت: در کلانشهرها تاکید بر این است که نقش آفرینی به سمت توسعه اقتصادی باشد و تهران هم باید در رابطه با توسعه در داخل و سطح بین المللی نقش خود را ایفا کند؛ در این میان موفق به ایجاد درامدهای پایدار در شهرداری نشده این ولی راه آن این است که شهر از اقتصاد بالنده و پویا برخوردار شده و موضوع اقتصاد شهری باید جدی تر گرفته شود.


شهردار تهران گفت: باید به سمت ایجاد فضای کسب و کار مناسب در تهران حرکت کرد و اقتصاد شهری را با استفاده از فعالان اقتصادی جدی گرفت؛ اکنون این رونق در کسب و کار نیست و حتی فضای کسب و کار روز به روز سنگین تر شده است.


وی افزود: تعداد کارمندان شهرداری بیش از استانداردهای بین المللی است که ٦٨ هزار نفر در تهران هستند و اگر همه آنها هم کارآمد باشند، باز هم نمی توان بدون مشارکت شهروندان کار را پیش برد.


وی افزود: تعداد کارمندان شهرداری بیش از استانداردهای بین المللی است که ٦٨ هزار نفر در تهران هستند و اگر همه آنها هم کارآمد باشند، باز هم نمی توان بدون مشارکت شهروندان کار را پیش برد.


نجفی با تاکید بر این که شهرداری رقیب اصناف نیست، از تشکیل کارگروه مشترک اصناف و شهرداری استقبال کرد و افزود: تا قبل از پایان سال می توان در مورد برخی از موارد تصمیم گیری کرد.


شهردار تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه با وجود واحدهای صنفی خیلی به جا نیست، گفت: البته واحدهای صنفی نیز باید مسئولیت خود را نسبت به شهروندان ایفا کنند و تخفیفات خوب و واقعی ارایه دهند.


نجفی ادامه داد: در دنیا نیز اصناف در ایام خاص همچون کریسمس به صورت واقعی قدرت خرید مردم را افزایش داده و حراج واقعی ایجاد کنند؛ پس اگر اینکه نمایشگاه برگزار نشود، واحدهای صنفی باید مسئولیت خود را ایفا کنند.
وی با بیان اینکه ساماندهی دستفروشان و سد معبران باید حل شود گفت: برخی مغازه داران خودشان سد معبر می کنند که باعث آزار شهروندان می شود ضمن اینکه برخی سازمانها نیز از پیاده راه های مقابل خود استفاده کرده و برای مردم اذیت ایجاد می کنند؛ البته دستفروشی در مترو و داخل واگن ها باید با شیب ملایم ساماندهی شود.


وی گفت: باید برای دستفروشان راه حل جدی تدارک دید و نباید زندگی برخی از افراد را که متکی به دستفروشی است خراب کرد.
ادامه دارد ...
کد مطلب: 4480
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *