داخلی
۰

چتر نظارتی کمیسیون امنیت ملی بر ساماندهی موسسات غیرمجاز

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
اخبار تجارت :یک مقام مسئول با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی بر روند ساماندهی موسسات غیرمجاز نظارت دارد، فرآیند ساماندهی آنها را قابل قبول دانست و گفت: کمیته امنیت اقتصادی مجلس، بر روند نظارت می‌کند.
چتر نظارتی کمیسیون امنیت ملی بر ساماندهی موسسات غیرمجاز
  به گزارش اخبار تجارت به نقل از مهرمحمدمهدی برومندی  با بیان اینکه موسسات مالی غیرمجاز و برخی صندوق‌ها، مشکلات عدیده‌ای برای مردم و کشور را رقم زدند، گفت: در حال حاضر رسیدگی به وضعیت این موسسات در حال انجام بوده و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری، روند رو به جلویی داشته است، افزود: مجلس نیز روند ساماندهی این موسسات رصد کرده و نظارت دقیقی بر آن ها دارد.


برومندی ادامه داد: دولت در ممانعت از ایجاد قارچ‌گونه موسسات مالی غیرمجاز موفق عمل کرده و از حیث ساماندهی موسسات غیرمجاز، نمره قبولی دریافت می‌کند؛ به نحوی که با ادغام صندوق‌های مالی غیرمجاز که برای کشور و مردم مشکل ایجاد کرده بودند، شبکه مالی کشور را ساماندهی کرده است.


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه این کمیسیون به صورت مداوم، به روند رسیدگی به این موسسات، نظارت داشته و با گزارش‌گیری‌های منسجم، از آخرین وضعیت آن‌ها اطلاع حاصل می کند، خاطرنشان کرد: کمیته ای تحت عنوان امنیت اقتصادی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به رصد اقدامات انجام شده برای ساماندهی موسسات مالی و اعتباری مشغول است.


برومندی در پاسخ به این سوال که مقصران ایجاد موسسات غیرمجاز چه کسانی هستند، تصریح کرد: این موضوع به گذشته و عدم رعایت قانون، سو برداشت و سوءاستفاده از قوانینی که در کشور وجود داشته مربوط می شود و نمی‌توان مقصر مشخصی برای آن معرفی کرد.
کد مطلب: 4444
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *