۰

صادرات خودرو از ترکیه ۱۹.۵ درصد افزایش یافت

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
اخبار تجارت:؛صادرات خودرو ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۹.۵ درصد افزایش به رکورد ۲۸.۵۳ میلیارد دلار رسید.
صادرات خودرو از ترکیه ۱۹.۵ درصد افزایش یافت
به گزارش  اخبار تجارت به نقل ازمهر آناتولی، صادر کنندگان ترکیه ای خودرو اعلام کردند که صادرات صنعت خودروسازی این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۹.۵ درصد رشد در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۸ میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

در همین حال انجمن صادرکنندگان صنعت خودرو ترکیه اعلام کرد که فقط در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی صادرات خودرو این کشور با ۶ درصد افزایش به ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار رسید و سهم صنعت خودروسازی در کل صادرات ترکیه در سال ۲۱۰۷ میلادی ۱۸ درصد بوده است.  
میانگین صادرات خودرو ترکیه در سال گذشته میلادی ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثبت شده است و صادرات این کشور به آلمان، بزرگ ترین بازار خودرو ترکیه، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار اعلام شده که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین ایتالیا و فرانسه بعد از آلمان به ترتیب در جایگاه دومین و سومین بازار بزرگ صادرات خودرو ترکیه با احتساب رقم ۳ میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار و ۲ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار قرار گرفتند.


بر همین اساس ۱۷.۷ درصد از مجموع صادرات خودرو ترکیه با رقم ۲۲ میلیارد دلار به کشورهای اروپایی گزارش شده است که ۱۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش نشان می دهد. صادرات ترکیه به آمریکای شمالی در چارچوب قرار داد تجارت آزاد در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۸۷ درصد رشد در مقایسه با سال قبل از آن به یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلار رسید که این رقم برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۷۷.۰۶ میلیون دلار ثبت شده است.
کد مطلب: 4361
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *