۰

جزئیات برنامه وزارت صنعت برای حقوق دولتی معادن در سال ۹۷

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
اخبار تجارت :وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات برنامه وزارت صنعت برای دریافت حقوق دولتی معادن در سال آینده گفت: تمام عواید این پرداخت را صرف معادن می‌کنیم.
جزئیات برنامه وزارت صنعت برای حقوق دولتی معادن در سال ۹۷
به گزارش اخبار تجارت به نقل ازمهر محمد شریعتمداری در حاشیه امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح های معدنی در جمع خبرنگاران گفت: دولت حقوق دولتی معادن را از معدنداران کسب کرده و آن را در همان حوزه هزینه می‌کند؛ این درست یک مالیات است که خرج مردم می‌شود، پس نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال  افزود: نگرانی موردی ندارد و همه تلاش ما این است که این حقوق به صورت عادلانه و به نسبت مناسب در اختیار قرار گیرد و صرف امور خود معادن شود.
وی در خصوص واردات کالاهای مصرفی از آمریکا تصریح کرد: در مورد تمام کالاهایی که در داخل کشور، به اندازه کافی تولید می‌شود، نظام تعرفه و در مواردی ممنوعیت واردات در دستور کار قرار می گیرد و هم اکنون نیز در حدوود ۳۸۰ قلم کالا نیز برای تغییر تعرفه و به منظور حمایت از تولید داخلی، پیشنهاد را تقدیم هیات وزیران کرده ایم و در جلسات کارشناسی مختلف با حضور معاون اول رئیس جمهور، مورد بحث قرار گرفته ایم و در جلسه چهارشنبه دولت احتمالا به تصویب خواهد رسید.

شریعتمداری ادامه داد: به این ترتیب حمایت بیشتری از تولید داخلی در مقابل رقبای مختلفی که در دنیا هستند، به عمل خواهیم آورد.

وی در خصوص پیمان های دوجانبه پولی بین ایران و سایر کشورهای دنیا نیز گفت: پیمان های پولی مشترک، منافعی برای هر دو طرف به ارمغان خواهد آورد و به تازگی نیز پیمان مشترک پولی با ترکیه به امضا رسیده است که امیدواریم همه تجار بتوانند در فعالیت های خود استفاده کنند، ضمن اینکه تمام تجار فعال در تجارت ایران با ترکیه و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، می‌توانند از پول ملی در تبادلات خود استفاده نمایند.

وزیر صنعت نیز اظهار داشت: این سهولت فعالیت های تجاری را در پی خواهد داشت و حرکت توریست از ایران به سایر کشورها و سایر کشورها به ایران را در پی خواهد داشت و در نهایت، منافع ملی کشور تامین می شود.

وی در خصوص نوسازی ماشین آلات و تجهیزات معدنی خاطرنشان کرد: فعالیت های مربوط به حوزه های جدید و حرکت در لبه‌های دانش و فعالیت های اقتصادی دانش بنیان، به توسعه اشتغال کمک می کند، ولی استفاده از سرمایه گذاری کاربر یا سرمایه گذاری های با استفاده از تکنولوژی جدید، مورد توجه دولت است.
کد مطلب: 3613
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *