داخلی
۰

روابط اقتصادی عرب های خلیج فارس با اسرائیل

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
اخبار تجارت : یک منبع اسرائیلی با اشاره به روابط اقتصادی مستقیم با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اعلام کرد: یک شرکت اسرائیلی از طریق محافظت از چاههای نفت این کشورها، سالانه ۹ میلیارد دلار درآمد دارد.
روابط اقتصادی عرب های خلیج فارس با اسرائیل
به گزترش اخار تجارت به نقل از روزنامه رای الیوم،  روزنامه معاریو اسرائیل با اشاره به روابط اسرائیل با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اعلام کرد: یک شرکت اسرائیلی با محافظت از چاههای نفت این کشورها سالانه 9 میلیارد دلار درآمد دارد.

 به نوشته این رونامه عادی سازی روابط با اسرائیل و عربستان هیچ گاه به اندازه امروز مشوق نداشته است.

معاریو به نقل از یک کارشناس سعودی تاکید کرد، تاجران و شرکت های اسرائیلی سال ها است در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس فعالیت دارند و بیشتر این شرکتها  اسرائیلی بودن خود را علنی نمی کنند اما همه واقعیت را می دانند.

یک مسئول اسرائیلی که در جریان روابط اسرائیل و کشورهای مزبور قرار دارد، با تاکید بر اینکه نامش فاش نشود، گفت، کشورهای عرب این منطقه با اسرائیل روابط اقتصادی مستقیمی دارند.

در این میان یک شرکت امنیتی اسرائیل که در زمینه محافظت از چاههای نفت این کشورها فعالیت دارد در نخستین سال قرار داد خود هفت میلیارد دلار درآمد داشت.

یوسی میلمان کارشناس مسائل امنیتی و نظامی اسرائیل نیز فاش کرد، شرکت AGTسوئیس که ماتی کوخافی تاجر اسرائیلی- آمریکایی آن را مدیریت می کند، قرارداد طرحهای مربوط به امنیت داخلی یکی از کشورهای عرب این منطقه را از آن خود کرد.
کد مطلب: 1929
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *