داخلی
۰

زودی موسسه اعتباری نور تبدیل به بانک می شود

جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
زودی موسسه اعتباری نور تبدیل به بانک می شود
اخبارتجارت، در این جلسه که با حضور محمدحسین اسکندری زاده مدیرعامل سابق و عضو هیئت مدیره، اعضای هیئت مدیره، معاونان، مشاوران، مدیران ستادی و سرپرستان مناطق برگزار شد، آقای پرویز اربابی به عنوان مدیرعامل جدید موسسه ی اعتباری نور معرفی شد.

در ابتدای این جلسه فتحعلی، نایب رئیس هیئت مدیره، به ادای سخنرانی پرداخت. 

وی از مراحل مختلف شکل‌گیری و ادغام موسسه‌ی اعتباری نور تا اخذ مجوز رسمی از سوی بانک مرکزی و قرار گرفتن در لیست موسسات اعتباری مورد اعتماد بانک مرکزی سخن گفت و ضمن تشکر از اسکندری زاده به عنوان اولین سکان‌دار موسسه‌ی اعتباری نور بر لزوم همکاری بیش از پیش تمامی نیروها و مدیریت ها با همدیگر و تحت هدایت و سکان‌داری مدیر عامل جدید، آقای پرویز اربابی، تا رسیدن به اهداف مهم موسسه و همچنین تبدیل شدن به بانک تاکید کرد.

سپس محمدحسین اسکندری زاده، نخستین مدیرعامل موسسه ی اعتباری نور از ابتدای تاسیس و پس از ادغام سه موسسه اعتباری کارسازان آینده، ریحانه گستر مشیز و پیشگامان کویر یزد، به سخنرانی پرداخت. 

وی در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از تمامی مدیران، معاونان، مشاوران، اعضای هیئت مدیره، سرپرستان و تمامی همکاران به صحبت درمورد وضعیت کنونی نظام بانکی کشور پرداخت و بر لزوم ارزیابی دائم عملکرد و انتخاب آگاهانه ی مسیر حرکت تاکید کرد. 

اسکندری‌زاده در ادامه گفت: «موسسه‌ی اعتباری نور در ارتباط با ذخیره‌ی قانونی عملکرد بسیار خوبی داشته است و اکنون افزایش سرمایه و بازده اقتصادی، و پیشبرد اهداف اجتماعی از اهم اهداف ما است.» 

وی ضمن آرزوی توفیق برای مدیرعامل جدید و تاکید بر این موضوع که در اینجا انتصاب‌ها بر اساس شایستگی‌ها پیش خواهد رفت گفت: «انتخاب آقای اربابی پیشنهاد خود بنده و سایر دوستان بوده و یک تفاهم در مجموعه‌ی نور برای انتخاب ایشان وجود دارد. حضور آقای اربابی با توجه به نجابت و تجربه ای که دارند باعث تقویت موسسه است. بعلاوه‌ی اینکه ایشان از یک خانواده‌ی اصیل و نجیب هستند.»

وی در پایان با اشاره به دریافت نشان زرین مسئولیت اجتماعی از سوی موسسه ی خیریه ی کوثر مشیز در اولین همایش ملی مسئولیت اجتماعی ایران، بر لزوم حرکت در مسیر انسان‌دوستانه‌ی بانکداری اجتماعی که از آغاز شکل‌گیری این موسسه از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های آن بوده است تاکید ورزید. وی در پایان سخنان خود گفت: «به عنوان یک برادر در کنار شما خواهم ماند تا انشاالله بانک شدن موسسه ی اعتباری نور را کنار هم جشن بگیریم.»

در ادامه‌ی این جلسه، محمد نبی‌رضایی، عضو هیئت موسس، اظهار داشت: «ما انتظار چنین روزی را نداشتیم و دوست داشتیم که سکان همچنان در دست جناب اسکندری زاده باشد.» 

وی ادامه داد: آقای اسکندری زاده همچنان به عنوان عضو هیئت موسس و عضو هیئت مدیره همکاری خود را با موسسه‌ی اعتباری نور ادامه خواهد داد. 

نبی‌رضایی در ادامه با تاکید بر تجربه و دانش بالای مدیر عامل جدید، گفت: «آقای اربابی از مدیران بسیار خوب نظام بانکی هستند. انسانی متین، با اخلاق و حرفه ای در امور بانکی.»

نبی رضایی در ادامه ضمن لزوم بسیج نیروهای موسسه ی اعتباری نور برای دستیابی به اهداف والای اجتماعی-اقتصادی این موسسه گفت: «برای اینکه دست یتیمی را بگیریم باید ثروتمند باشیم. موسسه‌ی اعتباری نور باید ثروتمندترین موسسه و بانک باشد.»

سپس، معمار اصفهانی، قائم مقام مدیرعامل ضمن آرزوی توفیق برای آقای اربابی گفت: «امروز همه زیر پرچم نور هستیم. از همه‌ی شما درخواست همدلی، یکدستی و یکپارچگی را دارم.»

به گزارش سایت اخبار بانک، در ادامه پرویز اربابی، مدیرعامل جدید موسسه‌ی اعتباری نور، به ادای سخنرانی پرداخت و طی سخنان خود گفت: «افتخار می‌کنم که در این جمع صمیمی هستم و از اعتماد سهامداران و بانک مرکزی خدا را شاکرم.» 

وی با اشاره به سرمایه‌ی عظیم نیروی انسانی موسسه‌ی نور و حضور مدیران لایق به این موضوع پرداخت که این موسسه ظرفیت این را دارد که به عنوان یک موسسه‌ی بسیار بزرگ در نظام بانکی کشور مطرح باشد. 

اربابی در ادامه با تاکید بر اهمیت فعالیت نظام‌مند گروهی گفت: «من با عنایت خداوند متعال و مشاوره با صاحب‌نظران و همکاران و مدیران انشاالله کارها را بر اساس خرد جمعی پیش خواهم برد.» وی ادامه داد: «باید با رویکرد عدالت‌محور و اجتناب از تبعیض بتوانیم تعلق سازمانی در همه‌ی همکاران ایجاد کنیم.» 

اربابی اولویت اجرایی این موسسه را همسو با سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و مبتنی بر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید دانست. 

وی ادامه داد: «با توکل بر خداوند و حمایت سهامداران، انشاالله بزودی تبدیل به بانک نور خواهیم شد. بانکی که در فضای اقتصادی کشور نورافشانی کند.»

مدیرعامل جدید موسسه‌ی اعتباری نور افزایش سرمایه‌ موسسه را اولین کار و استقرار نظام بانکی کوربنکینگ را از اولیت های خود برشمرد. 

اربابی همچنین حمایت از منافع سهامداران را از مهم‌ترین برنامه‌های خود خواند و در خصوص بانکداری الکترونیک چنین گفت: «در زمینه‌ی بانکداری الکترونیک باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا هرچه سریعتر به شبکه‌ی شتاب وصل شویم.»

وی همچنین ایجاد باشگاه مشتریان، توسعه‌ی خدمات آی تی، ارائه‌ی برتر خدمات نوین بانکی و ارزیابی مستمر شعب و عملکرد موسسه را از دیگر برنامه های مهم خود خواند.

پرویز اربابی از زحمات ارزشمند آقای اسکندری زاده مدیر عامل سابق و آقای حاج نبی رضایی که از همکاران بسیار ارزشمند موسسه است و سایر اعضای هیئت مدیره و مدیران و پرسنل تقدیر و تشکر کرد و اعلام کرد: «یقین بدانید برای همیشه قدردان زحمات این دو برادر بزرگوار و ارزشی و سایر عزیزان بوده و ان شاالله به زودی و با تمام قدرت و با توکل به خداوند، هدف آرمانی ما که همانا تبدیل شدن موسسه به بانک نور می باشد، محقق خواهد شد.»

وی در ادامه گفت: «شعار "هر شعبه یک بانک" با تعیین شعب شاخص در مرحله اول ایجاد سوپر مارکت مالی در این شعب مد نظر قرار خواهد گرفت، تدوین و برنامه ریزی میان مدت موسسه و به تفکیک مناطق و استان‌ها انجام خواهد شد که بازخورد این برنامه، عملکرد شعب و سرپرستی‌ها در مقاطع مشخص می باشد.»

اربابی در ادامه با اشاره به اهمیت مقوله ی برنامه ریزی عنوان داشت: «برنامه ریزی برای ارائه و اعلام یک شعار ماندگار برای موسسه امری اجتناب نا پذیر است.»

مدیر عامل جدید موسسه اعتباری نور گفت: «بدون عدالت قطعاً آرامش حاصل نمی شود و بدون آرامش علاقه و تعلق سازمانی ایجاد نمی شود و بدون تعلق سازمانی کارها درست انجام نمی شود و شاهد موفقیت قابل انتظار نخواهیم بود.»
کد مطلب: 31
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *