۲۲
آذر ۱۳۹۶ 13 Dec 2017
 
تماس با ما آرشيو پیوندها دربارۀ ما RSS
۰
 
سرمایه‌گذاران اسلوونی را به تعامل تجاری با ایران تشویق می‌کنیم
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
 
 
اخبار تجارت به گزارش خبرگزاری فارس، بروت پاخور رئیس جمهور اسلوونی امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در چند سال گذشته روابط میان ایران و جامعه بین‌الملل سرد شده بود، گفت: ما نیازمندیم تا روابط را به سطح قبل برگردانیم و کشور اسلوونی هم آمادگی لازم را برای این موضوع دارد.

رئیس جمهور اسلوونی تصریح کرد: ما سرمایه‌گذاران اسلوونی را تشویق می‌کنیم تا وارد تعامل با بازرگانان ایرانی شوند.
وی با بیان اینکه ما در مورد ایران دیدگاه خوبی داریم، اظهار داشت: بحران‌های مالی را پشت سر گذاشته‌ایم و بنابراین اکنون آمادگی تعامل با کشورهای جهان را داریم.

باروت پاخور با اشاره به بازگشایی دوباره سفارت کشورش در ایران تصریح کرد: برای رفع موانع تجاری امروز با رئیس جمهور ایران صحبت کرده‌ایم که امیدوارم مشکلات به زودی حل شود.

وی با تأکید براینکه اسلوونی آماده است تا سطح روابط را به سال‌های قبل از 2011 برساند، گفت: افتخار بزرگی است که امروز ما در اتاق بازرگانی ایران حضور داریم.

رئیس جمهور اسلوونی بیان داشت: معتقد هستم اگر در همکاری بین دو کشور اعتماد داشته باشیم می‌توانیم سطح روابط تجاری را گسترش دهیم.

باروت پاخور با بیان اینکه اسلوونی عضو اتحادیه اروپا است، گفت: می‌دانیم چه مشکلاتی در این حوزه وجود دارد به ویژه اینکه انگلیس درخواست خروج از اتحادیه اروپا را داده است.

به گزارش فارس امروز در این مراسم 3 سند همکاری‌های اقتصادی بین بخش‌های خصوصی ۲ کشور به امضا رسید.
 
کد مطلب : ۲۲
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 


ارسال