داخلی
۰

واقعی شدن بیمه های حمایتی در دولت تدبیر و امید

دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
اخبار تجارت : مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با تاکید بر این که در دولت تدبیر و امید برخورداری از بیمه های حمایتی بازنشستگی و درمانی ساماندهی و واقعی شده است ، گفت : در چهار سال گذشته بیمه حمایتی هیچ فرد واجد شرایطی قطع نشده است .
واقعی شدن بیمه های حمایتی در دولت تدبیر و امید
به گزارشاخبار تجارت به نقل از ایرنا ، سیدعلی اصغر محمودی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : بیمه قالیبافان ، هنرمندان ، صنایع دستی ، رانندگان و کارگران ساختمانی از جمله بیمه های حمایتی است که در دولت یازدهم با راستی آزمائی ، واقعی شده است .
وی توضیح داد : مثلا تعداد بیمه شدگان قالی بافی از 43 هزار نفر در سال 92 هم اکنون به 23 هزار نفر کاهش یافته است که نشانگر واقعی شدن بیمه های حمایتی است.
محمودی گفت : کاهش آمار تعداد بیمه شدگان حمایتی در حوزه های هنرمندان، صنایع دستی ، رانندگان و کارگران ساختمانی هم فقط در چارچوب واقعی کردن این بیمه ها و برخورداری افراد دارای شرائط از حمایت های دولت بوده است .
وی افزود : مزایای بیمه یارانه ای و حمایتی دولت ساماندهی شده است و هم اکنون تمامی افرادی که شرائط برخورداری از بیمه حمایتی دولت را داشته باشند، تامین اجتماعی بر اساس ضوابط آن را بیمه می کند.
**هشدار به پیمانکاران متخلف طرح های دولتی 
مدیرکل تامین اجتماعی همچنین با تاکید بر این که بیمه شدگان همواره بر اساس قانون تحت حمایت همه جانبه این سازمان قرار دارند ، گفت : هر گونه تخلف کارفرمایان پس از احراز آن توسط کارشناسان ، به همراه جریمه های قانونی از سوی بیمه شدگان قابل پیگیری است.
وی از تخلف برخی پیمانکاران طرح های دولتی در زمینه بیمه خبر داد و بیان داشت : تخلف پیمانکارانی که فهرست بیمه شدگان را ارائه نمی کنند و یا فهرست جعلی تهیه می کنند ، از سوی بیمه قابل پیگیری است.
محمودی رعایت موازین قانونی بیمه را توسط پیمانکاران الزامی دانست و افزود : عملیات بیمه ای کارگاههای بالای 50 نفر مبتنی بر حسابرسی و زیر 50 نفر ارسال فهرست کارگران است که در هر یک از این 2 روش کارفرمایان باید مطابق قوانین عمل کنند و مطمئن باشند که هرگونه تخلفی بلاخره آشکار می شود و متخلفان تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند.
** طلب 460 میلیارد تومانی تامین اجتماعی مازندران 
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران همچنین از بخش خصوصی به عنوان بزرگ ترین بدهکار بیمه ای این اداره کل نام برد.
محمودی میزان طلب تامین اجتماعی استان از کارفرمایان را 460 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که 50 میلیارد تومان آن دولتی است.
تامین اجتماعی مازندران بر اساس آمارهای رسمی 620 هزار کارگر را در قالب 105 هزار کارفرما زیر پوشش بیمه ای خود دارد.
همچنین از جمعیت حدود سه میلیون و 300 هزار نفری این استان یک میلیون و 850 هزار نفر معادل 49 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
کد مطلب: 2170
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *