۰

۷ هزار کارمند فولکس واگن این بار در آمریکای جنوبی اخراج می‌شوند/افزایش کارگران اخراجی‌‌ به 30 هزار

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۶
۷ هزار کارمند فولکس واگن این بار در آمریکای جنوبی اخراج می‌شوند/افزایش کارگران اخراجی‌‌ به 30 هزار
اخبار تجارت, به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله؛ شرکت فولکس واگن آلمان قصد دارد با هدف بازطراحی ساختار خود 7 هزار کارمند خود را در آمریکای جنوبی اخراج کند. 

این برنامه از سوی واحد تولیدی فولکس واگن در برزیل اعلام شد و قرار است 5 هزار کارگر در برزیل و 2 هزار کارگر دیگر در آرژانتین طی 5 سال آینده از فولکس واگن اخراج شوند.

از سال 1957 و ورود فولکس واگن به برزیل، این شرکت توانسته است جای پای خود را در منطقه آمریکای جنوبی محکم کند.

ظرفیت تولید واحد فولکس واگن در برزیل حدود 3 میلیون خودروی بیتل و همچنین مدل "گُل" بوده است که به عنوان پرفروش‌ترین مدل خودرو در برزیل دست یافته است.

این شرکت همچنین روابط بحث برانگیزی را با دولت برزیل در دوره دیکتاتوری نظامی این کشور بین سال‌های 1964 تا 1985 داشته است.

این اقدام فولکس واگن در حالی اعلام می‌شود که این شرکت آلمانی در تلاش است تا پس از رسوایی وجود نرم‌افزارهای گمراه کننده کاهش آلایندگی در خودروهای خود کمر راست کند.

سال 2015 بود که وجود نرم افزارهای گمراه کننده در خودروهای این شرکت فاش شد. این نرم افزارها در زمان تست آلایندگی خودرهای فولکس واگن فعال شده و آلایندگی آن را کاهش می دادند و پس از انجام آزمایش مجددا غیر فعال می شدند.

اخراج 7 هزار کارگر فولکس واگن در آمریکای جنوبی بخشی از طرح جامع این شرکت برای اخراج 30 هزار کارگر خود تا سال 2020 در جهان است.
کد مطلب: 15
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *