۲۹
آبان ۱۳۹۶ 20 Nov 2017
 
تماس با ما آرشيو پیوندها دربارۀ ما RSS
داخلی
۰
 
سرنوشت مبهم بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان/اروپا ناامید شد
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
 
 
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد، توافق جدید تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا با آمریکا یعنی همان تجارت فرااقیانوسی و همکاری سرمایه گذاری اروپا-آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

وی تصریح کرد که ترامپ مخالف تجارت آزاد میان آمریکا و اتحادیه اروپا است. مرکل به این نکته اشاره کرد که اتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مناطق تجاری در جهان محسوب می شوند و آلمان همواره به این توافق تجاری با آمریکا متعهده بوده است.

بر همین اساس دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر این باور است که توافقات تجاری بین المللی موجب از بین رفتن فرصت های شغلی در داخل خاک این کشور شده و به رقابتی شدن فضای کسب و کار در آمریکا آسیب جدی وارد می کند.


وی پیش از این در مناظرات انتخاباتی خود، این توافقات را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرده بود که در صورت پیروز شدن در انتخابات، آنها را کنار خواهد گذاشت.

بر پایه این گزارش، مذاکرات توافق تجارت فرااقیانوسی و همکاری اتحادیه اروپا و آمریکا در حوزه سرمایه‌گذاری سه سال پیش آغاز شد و به گفته کارشناسان اقتصادی، این توافق می‌تواند با در برگرفتن ۸۵۰ میلیون مصرف کننده به عنوان بزرگ‌ترین بازار تجارت جهان شناخته شود.
 
کد مطلب : ۱۳
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 


ارسال